Nie ma nic bardziej relaksującego niż kąpiel z bąbelkami, która pozwala odprężyć się po ciężkim dniu. W zaciszu swojej łazienki możesz przygotować prawdziwe domowe SPA. Ciepła kąpiel z dodatkiem olejków eterycznych i soli do kąpieli rozluźnia mięśnie, inhaluje, uspokaja. Krótko mówiąc – wpływa korzystnie na całe ciało. Sprawdź, jak zorganizować odprężającą chwilę dla siebie w chłodny, zimowy wieczór.
Gorąca kąpiel w wannie – sposób na relaks po ciężkim dniu
Kąpiel w wannie to czas tylko dla siebie, okazja, żeby sprawić sobie przyjemność, zrelaksować się, rozluźnić i zresetować po ciężkim dniu. Relaks w wannie odstresowuje, ułatwia zasypianie, łagodzi bóle głowy, rozluźnia spięte mięśnie. Ma również walory pielęgnacyjne. Odpowiednio dobrane kosmetyki do kąpieli poprawiają stan skóry – oczyszczają ją, nawilżają, ujędrniają. Po relaksie w wannie warto kontynuować błogie lenistwo. Zamiast zajmować się domowymi obowiązkami, połóż się do łóżka, poczytaj książkę, posłuchaj muzyki.
Kąpieli relaksacyjnych nie należy zażywać codziennie. Zbyt częste moczenie skóry może wywoływać efekt odwrotny od zamierzonego – przesuszać naskórek i zwiększać skłonność do podrażnień.
Jak przygotować domowe SPA w łazience?
Przed przystąpieniem do relaksującej kąpieli, musisz przygotować wszystko, co będzie Ci potrzebne, żeby się odprężyć. Przygotuj:
zapachy, które będą Ci towarzyszyć, np. w postaci olejków eterycznych, aromatycznych świec, płynów i kul do kąpieli;
kosmetyki do pielęgnacji ciała;
ulubioną muzykę, która sprawia, że czujesz się odprężona;
kubek aromatycznego naparu ziołowego lub herbaty;
ciepłe ręczniki (warto powiesić je wcześniej na grzejniku);
szlafrok, piżamę, kapcie.
Idealna kąpiel powinna mieć temperaturę od 32 do 38 stopni Celsjusza. Wyższe temperatury kąpieli nie są wskazane ze względu na ryzyko podrażnienia skóry czy pękania naczynek krwionośnych. Osoby obdarzone skórą wrażliwą powinny używać do mycia ciała nieco chłodniejszej wody.
Gdy już masz wszystko przygotowane, a wanna napełniona jest wodą, wyłącz światło i zapal świece zapachowe. Pozwól sobie na odrobinę relaksu, np. kwadrans. Czas kąpieli nie powinien przekraczać 20–30 minut, aby nie zaburzać bariery wodno-lipidowej skóry.
PEELING CARAMELOVE SPA
Cukrowy peeling do ciała
MASŁO CARAMELOVE SPA
Masło do ciała i włosów
OLEJEK CARAMELOVE SPA
Olejek do kąpieli
DYFUZOR SOOTHING MYSTREE
Dyfuzor zapachowy
ŚWIECA SOOTHING MYSTREE
Zapachowa świeca sojowa
Jakich kosmetyków do kąpieli użyć?
Przed rozpoczęciem relaksu w wannie warto wykonać peeling całego ciała, który usunie martwy naskórek i poprawi absorpcję składników aktywnych zastosowanych podczas kolejnych etapów relaksującego rytuału. Alternatywą jest zastosowanie szczotki do masażu na sucho, która nie tylko wygładza skórę, ale też dotlenia, poprawia krążenie krwi i redukuje zastoje limfatyczne.
Podczas relaksu w wannie do wody możesz dodać: płyn do kąpieli, żel pod prysznic, nawilżający olej roślinny, olejek eteryczny, sól do kąpieli, musującą kulę do kąpieli. Wybór kosmetyków zależy od Twoich upodobań. Z pewnością będziesz kierować się głównie ich zapachem. Warto jednak zwrócić też uwagę na właściwości kosmetyków do kąpieli. Powinny one zawierać substancje nawilżające i odżywiające. To ważne, żeby podczas długiej kąpieli skóra nie tylko moczyła się, ale też wchłaniała dobroczynne składniki.
Podczas długiej kąpieli warto nałożyć odżywczą maseczkę na twarz, szyję i dekolt. Ciepła para wodna sprawi, że substancje w niej zawarte zostaną dobrze przyswojone. Dobrym pomysłem jest też aplikacja maski na włosy – podczas kąpieli rozchylają się łuski włosa, dzięki czemu składniki aktywne łatwiej wnikają w jego głąb. Po zakończeniu kąpieli maski należy zmyć chłodną wodą, która zamknie pory skóry i łuski włosów.
Ponieważ długie wylegiwanie się w ciepłej wodzie może wysuszać skórę, po kąpieli należy użyć intensywnie nawilżających naturalnych kosmetyków do ciała. Najpierw jednak musisz dokładnie opłukać skórę wodą, aby pozbyć się nadmiaru kosmetyków użytych do kąpieli. Balsam lub masło do ciała nanieś na skórę grubą warstwą od razu po wyjściu z wanny i osuszeniu skóry.
Kąpiel z bąbelkami – czy to dobry pomysł?
Płyny do kąpieli to produkty, które pozwalają na uzyskanie efektu wanny pełnej piany. Jeśli masz suchą, wrażliwą lub alergiczną skórę, lepiej jednak ich unikać. Bąbelki są bowiem efektem zastosowania dużej ilości detergentów w produkcie, które nie służą skórze, zwłaszcza bardzo delikatnej. Lepiej sięgać po naturalne płyny do kąpieli, które może nie wytworzą tak dużo piany, ale w odpowiedni sposób zadbają o kondycję Twojej skórę. Zdrową wersją kąpieli z bąbelkami jest też kąpiel w wannie z hydromasażem.
Olejki do kąpieli o relaksujących właściwościach
Właściwie dobrane olejki eteryczne pozwalają się odprężyć, ale też mają pozytywny wpływ na zdrowie i kondycję skóry. Przykładowe działanie olejków:
lawendowy – uspokaja i ułatwia zasypianie;
z rozmarynu – obniża poziom stresu;
ylang-ylang – uspokaja i rozluźnia;
waniliowy – wycisza;
cytrynowy – dodaje energii;
eukaliptus – doskonały do inhalacji, pomaga w walce z przeziębieniem;
cynamonowy – wspaniale rozgrzewa i pobudza.
Olejek eteryczny najlepiej rozmieszać w oleju bazowym, np. w oleju arganowym lub ze słodkich migdałów i w takiej postaci dodać do wody. Wystarczy kilka kropli olejku, aby cieszyć się zniewalająco pachnącą kąpielą. Jeśli masz ochotę na bardziej subtelne zapachy, do wody dodaj olejek do kąpieli CARAMELOVE SPA, który stanowi mieszankę odżywczych olejów, emolientów, witamin i ekstraktów roślinnych, a do tego ma zniewalający zapach karmelu. Takie połączenie składników poprawia nawilżenie skóry, łagodzi podrażnienia i sprawia, że skóra staje się zregenerowana.
Sole do kąpieli – dopełnienie relaksującej kąpieli
Popularnym dodatkiem do kąpieli jest sól. Najlepiej, jeśli nie zawiera ona żadnych sztucznych składników, takich jak barwniki czy substancje pieniące. Warto wybierać sól naturalną, np. z Morza Martwego, kłodawską czy bocheńską. Składnik ten nie tylko relaksuje, ale też rozluźnia i niweluje bóle mięśni i stawów. Sól do kąpieli pomaga w oczyszczaniu skóry – rozszerza pory i wspomaga usuwanie nagromadzonych w nich toksyn, a także potęguje absorpcję składników mineralnych. Kąpiel w wodzie z solą zmiękcza i wygładza naskórek, zmniejsza obrzęki, poprawia ukrwienie, wspomaga redukcję cellulitu.
Kule do kąpieli – podwodna eksplozja zmysłów
Kule do kąpieli przyjemnie musują w wodzie i nadają jej przepiękny kolor oraz zapach. Mają również właściwości pielęgnujące. MUSUJĄCA KULA DO KĄPIELI o zapachu drzewa sandałowego od Phlov oczyszcza, nawilża i chroni skórę przed utratą wilgoci. Zawarty w niej olej z awokado działa odżywczo i łagodząco. W zależności od wybranego zapachu kula do kąpieli może uspokajać lub pobudzać do działania. Jeśli kula jest dla Ciebie za duża, możesz śmiało podzielić ją na kawałki i użyć podczas kąpieli tyle, ile potrzebujesz.